ZAHRADY

Automatické zavlažování zahrad

Rozprašovací postřikovače na soukromé zahradě v LiberciKrásná a upravená zahrada je nezbytnou součástí každého moderního rodinného domu. Vybudování a udržování takové zahrady kolem Vašeho domu však vyžaduje mnoho úsilí a nemalé množství času a finančních prostředků. Nejlepším řešením je automatický zavlažovací systém, který se stal již téměř standardním vybavením nově zakládaných zahrad a jejich prospěšnost již vešla do obecného povědomí.

Automatické zavlažování zahrady odstraní nepříjemnou a zdlouhavou práci s konví a hadicí. Ušetřený čas můžete věnovat Vašim koníčků nebo rodině. Moderní zavlažovací systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší a proto spotřebují až o 30% méně vody. V neposlední řadě se zavlažovací systém postará o Vaši zahradu i v době Vaší nepřítomnosti během dovolené. Díky čidlu srážek systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně. Navíc, krásné okolí domu bez jakýchkoliv diskusí zvyšuje tržní hodnotu a prestiž nemovitosti. Další výhody automatického zavlažovacího systému naleznete zde.

Moderní automatický zavlažovací systém se skládá z pod zemí ukrytého potrubí a výsuvných postřikovačů, které jsou ukryty pod úrovní terénu. Po otevření přívodu vody elektromagnetickými ventily se postřikovače vysunou nad terén a po skončení zavlažování se opět zasunou do podzemních pouzder. Nic nebrání užívání zahrady ani sekání trávy. Naprogramovaná centrální ovládací jednotka se o celý režim postará za Vás a pro případ deště je v pohotovosti automatické čidlo srážek, které celý systém dočasně vypne.

Na úvodní jednání, které preferujeme přímo na Vaši zahradě, si připravte podklady, z kterých je třeba vycházet při plánování závlahového systému:

  1. Výsadbový plán v měřítku s určením světových stran, jestliže ho nevlastníte, tak jsme připraveni vše zaměřit.
  2. Informace o zdroji vody (čerpací zkoušku vrtu, typ čerpadla), jestliže čerpadlo ještě nevlastníte nebo by nevyhovovalo automatické závlaze, jsme schopni Vám ho doporučit a dodat. V případě vodovodního řádu si tlak a průtok změříme sami.
  3. Je dobré si udělat základní představu, co vše budete chtít zavlažovat.

Krok za krokem, od návrhu až po předání automatického zavlažovacího systému, je zde .

Pokud máte zájem o naši návštěvu a zpracování projektu zavlažovacího systému pro Vaši zahradu, kontaktujte nás .